HomeVijestiMore kroz objektiv . . .

More kroz objektiv . . .

Published on

spot_img

GRAD ĐURĐEVAC

More kroz objektiv: Ljetna čarolija članova Foto kino kluba Picok


Ponedjeljak, 4. kolovoza 2025.

Postoje fotografije koje na trenutak izbacuju promatrača iz svakodnevice i odvode ga ravno na obalu – ondje gdje se more susreće s kopnom, a plavetnilo postaje okvir za osjećaj slobode. Upravo takve prizore donosi aktualna serija fotografija članova Foto kino kluba Picok Đurđevac: miris soli u zraku, sunce koje se razlijeva po površini vode, galeb u letu i tišina koja govori više od riječi.

U fokusu nisu samo brodovi i valovi, već i sve ono što obala skriva – stijene oblikovane vremenom, borovi što se naginju prema pučini, skrivene uvale u kojima vrijeme kao da staje. Svaka fotografija hvata trenutak koji miriše na odmor i donosi dozu spokoja.

Plava boja dominira kadrovima – od nježnog jutarnjeg sjaja do dubokih tonova večernjeg mora. Taj beskrajni horizont ne sugerira samo daljine, već i unutarnji mir. Priroda, koja tiho grli obalu, dodaje sklad: zelenilo koje pruža zaklon od sunca, pijesak koji pod prstima šušti poput uspavanke. Na tom pijesku nastaju kule koje neumorno grade razigrana djeca, uranjajući u svjetove mašte gdje vladaju zmajevi i vitezovi.

A kad sunce počne zalaziti – nastaje čarolija koja svakoga ostavlja bez riječi. Fotografije članova Kluba ne prikazuju samo ljeto – one su mali bijeg iz svakodnevice i podsjetnik da je ponekad dovoljno pogledati more, pa makar i kroz sliku, da bi se udahnulo dublje i osjetilo kucanje vlastitog bila – poručuju iz Foto kino kluba Picok Đurđevac.

Autori fotografija: Željko Car, Mato Zeman, Ivan Nemet, Vladimir Lauš, Bruno Andrić, Monika Horvat, Tajana Krznarić, Marijeta Sinjeri, Zvonimir Šiptar, Domagoj Knežević.

(Grad Đurđevac NOVOSTI); Galerija fotografija na https://djurdjevac.hr/dogadanja-u-gradu/more-kroz-objektiv-ljetna-carolija-clanova-foto-kino-kluba-picok/

Latest articles

VELIKI PETAK U SREDIŠTU BJELOVARA

GRAD BJELOVAR NA VELIKI PETAK RIBICE I ŠARANI U SREDIŠTU NAJSRDAČNIJEG GRADA Veliki petak je dan...

USKRSNA PODJELA RIBICA

Grad Bjelovar TRADICIONALNA USKRSNA PODJELA RIBICA Pridružite nam se sutra, 3. travnja, na bjelovarskom korzu kod...

Sve počinje danas!

GRAD BJELOVAR Grad Bjelovar i ove godine u povodu Uskrsa organizira podjelu ribljih obroka na...

More like this

VELIKI PETAK U SREDIŠTU BJELOVARA

GRAD BJELOVAR NA VELIKI PETAK RIBICE I ŠARANI U SREDIŠTU NAJSRDAČNIJEG GRADA Veliki petak je dan...

USKRSNA PODJELA RIBICA

Grad Bjelovar TRADICIONALNA USKRSNA PODJELA RIBICA Pridružite nam se sutra, 3. travnja, na bjelovarskom korzu kod...