270 TISUĆA KUNA ZA OPREMANJE . . .

270 TISUĆA KUNA ZA OPREMANJE

DOBROVOLJNIH VATROGASNIH DRUŠTAVA BBŽ

Županijski vatrogasni zapovjednik Zdenko Brandejs, uz prisustvo župana Damira Bajsa, potpisao je ugovore o dodijeli financijske potpore vrijedne 15 tisuća kuna za nabavku opreme i sredstava za operativno djelovanje s predsjednikom DVD-a Sirač Davorom Novakom.

Riječ je o prvom u nizu ugovora koji se potpisuju s 18 središnjih općinskih Dobrovoljnih vatrogasnih društva za koje će ukupno biti izdvojeno 270 tisuća kuna za što je sredstva osigurala Bjelovarsko-bilogorska županija.

Opremanje središnjih Dobrovoljnih vatrogasnih društava po ovom modelu u dogovoru župana Damira Bajsa i čelnika Vatrogasne zajednice krenulo je 2018. godine i sada je već treća godina za redom kako se potpisuju ugovori što znači da je do sada svaki DVD-e za opremanje dobio 45 tisuća kuna.

Te 2018. godine Bjelovarsko-bilogorska županija sto posto je povećala izdvajanja za vatrogastvo, a ove 2020. godine ukupno u proračunu Županije osigurano je 1,4 milijuna kuna za financiranje Vatrogasne zajednice naše županije.

Upravo takvo povećanje sredstava omogućilo je dodatno opremanje naših Dobrovoljnih vatrogasnih društava koja operativno djeluju na području svojih općina. Bjelovarsko-bilogorska županija pridaje veliku pažnju vatrogastvu na svom području što i ne čudi budući da su vatrogasci i vatrogastvo duboko ukorijenjeni u našoj županiji, a naša Vatrogasna zajednica među vodećima je u Republici Hrvatskoj.

Vatrogastvo je danas jedna od službi u koju se naši građani mogu pouzdati. Sve pohvale idu našim vatrogascima koji ne samo da pomažu ljudima naše županije, nego su i aktivni i pomažu drugima kada im je pomoć potrebna. Kada je ljetna sezona naši vatrogasci su angažirani na moru, a bili su aktivni i kada je trebala pomoć na poplavljenim područjima.

Sukladno tomu Bjelovarsko-bilogorska županija nastoji napraviti sve što je u njenoj moći da vatrogastvo županije bude operativno, da radi i da ima sve materijalne uvjete koji su potrebni za rad.

Povećanjem sredstava tako naša Županija osigura da vatrogasci, koji su uvijek na raspolaganju kad smo u nevolji, budu prikladno opremljeni kako bi i dalje vrhunski obavljali svoj posao.

„Sredstva koja ćemo dobiti potpisom ovoga ugovora značajna su za nas jer nam omogućuju da nabavimo opremu koja nam je potrebna. Nadam se da će se to nastaviti i u budućnosti kako bismo mogli još bolje opremiti svoj DVD. Imamo oko 70 članova“, rekao je predsjednik DVD-a Sirač Davor Novak.

„Bjelovarsko-bilogorska županija unazad tri godine daje središnjim dobrovoljnim vatrogasnim društvima po 15 tisuća kuna za nabavku opreme koja je potrebna za tehničke i požarne intervencije. U prvih 10 mjeseci ove godine imali smo 408 intervencija. Ova sredstva značajna su za dobrovoljna vatrogasna društva koja imaju skromna financiranja te na taj način mogu kupiti zaštitnu opremu, opremu za gašenje požara te za ostalo što je potrebno za poboljšanje funkcije dobrovoljnih vatrogasnih društava“, istaknuo je županijski vatrogasni zapovjednik Zdenko Brandejs.

„Bjelovarsko-bilogorska županija vodeća je županija po broju vatrogasaca koji su aktivno prijavljeni u svoja društva, njih gotovo 11 tisuća. Vodeći smo i po broju DVD-ova koji prelazi 160, a k tome imamo i profesionalne postrojbe koje rade pri gradovima. Svi zajedno omogućuju kvalitetnu zaštitu od požara. Bjelovarsko-bilogorska županija povisila je sredstva za vatrogastvo, sa 500 tisuća kuna od prije 7 godina na 1.4 milijuna u 2020. godini. Vatrogastvo je duboko ukorijenjeno u tradiciju našega kraja, a naši vatrogasci često odlaze u pripomoć drugima, kako na moru tako i u izvanrednim situacijama u drugim dijelovima Hrvatske“, naglasio je župan Damir Bajs. (bbz.hr)

 Galerija fotografija – klikni na sliku za povećanje

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Potpis ugovora o dodjeli financijske potpore DVD-u Sirač

Autor: urednik

Podijeli ovaj članak
468 ad