HDZ za NUTS 2

 

 

Bjelovar

  1. siječnja 2019.

 

 

PRIOPĆENJE ZA MEDIJE

 

 

Županijski odbor HDZ-a Bjelovarsko-bilogorske županije, svi HDZ-ovi načelnici i županijski vijećnici, na današnjoj su sjednici raspravljali o prijedlogu nove podjele NUTS 2 statističkih regija. Predsjednik Županijskog odbora i saborski zastupnik Miro Totgergeli, na čiju su se inicijativu danas ujutro sastali gradonačelnici i predstavnici zajednica općina po istom pitanju, predstavio je dvije varijante nove podjele. U održanoj raspravi svi su pohvalili inicijativu vlade da se pristupi ovim izmjenama, te su jednoglasno dali potporu onoj varijanti u kojoj naša županija ulazi u NUTS 2 regiju koja obuhvaća središnju i istočnu Hrvatsku. U toj su regiji najnerazvijenije županije, što znači da će u tom slučaju potpore za naše poduzetnike biti najveće. Varijanta u kojoj naša županija pripada skupini sjeverozapadne Hrvatske koja obuhvaća najrazvijenije županije, nažalost ne odražava stvarno stanje razvijenosti naže županije, s obzirom da po indeksu gospodarske snage ulazimo u tri najnerazvijenije županije. U slučaju da prihvatimo ovu varijantu intenzitet regionalnih potpora povećava se bitno manje nego u prvoj varijanti. Županijski odbor HDZ-a zato daje nedvosmislenu potporu inicijativi da naša županija u podijeli statističkih NUTS 2 regija postane dio središnje i istočne Hrvatske i tako osigura maksimalan intenzitet regionalnih potpora našem gospodarstvu.

 

 

 

Tajnik ŽO HDZ-a BBŽ

Silvestar Štefović, mag.theol.

Autor: urednik

Podijeli ovaj članak
468 ad