Stožer CZ o ograničavanju . . . i o testiranju . . .

NA SJEDNICI STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE BBŽ O OGRANIČAVANJU BROJA LJUDI NA JAVNIM OKUPLJANJIMA I NOVOJ MOGUĆNOSTI ZA NAŠE SUGRAĐANE DA SE, UKOLIKO TO ŽELE, NA KORONAVIRUS TESTIRAJU U BJELOVARSKO-BILOGORSKOJ ŽUPANIJI

Na području Bjelovarsko-bilogorske županije osam je novih slučajeva zaraze koronavirusom. Tri osobe s područja su općine Đulovac, tri su s područja općine Severin, a po jedna novooboljela osoba s područja je grada Daruvara i općine Velika Pisanica. Trenutno je na području naše županije 48 aktivnih slučajeva zaraze COVIDOM-19.

Budući da se broj novozaraženih osoba u našoj županiji ne smanjuje, već štoviše gotovo svakoga dana imamo sedam ili osam novooboljelih, Stožer civilne zaštite Bjelovarsko-bilogorske županije na današnjoj je sjednici, na prijedlog epidemiologa, donio nove mjere koje su predložene Stožeru civilne zaštite RH, a koje se za razliku od prethodnih koje su bile usmjerene na privatna okupljanja, odnose na ona javna.

„Na današnjoj sjednici Stožera civilne zaštite BBŽ, na prijedlog epidemiologa, produžene su mjere za 30 dana koje su zatražene od Stožera civilne zaštite RH, a koje se odnose na to da na svadbenim svečanostima može biti prisutno najviše 50 osoba, da na ostalim privatnim svečanostima i proslavama može biti prisutno najviše 20 osoba, da na sahranama može biti prisutno najviše 50 osoba te da se održavanje karmina može održavati u krugu obitelji sa najviše 20 osoba. Zbog promjene vremena, a na prijedlog epidemiologa, Stožer je predložio i da se ograniči broj onih koji sudjeluju na događanjima javnog tipa na 100, ako govorimo o otvorenom prostoru i 50 u zatvorenom prostoru“, rekao je župan Damir Bajs.

Dio mjera odnosi se na područje općine Đulovac odakle dolazi najveći broj oboljelih.
„Tamo ima svakoga dana jedan ili više novozaraženih tako da smo za njih još prije 2 tjedna donijeli posebne mjere koje se odnose na skraćeno radno vrijeme svih ugostiteljskih objekata na području općine do 21 sat i obavezno pridržavanje svih epidemioloških mjera i nošenja zaštitnih maski na svim vjerskim okupljanjima. Sada smo donijeli i dodatnu mjeru za općinu Đulovac, a to je da se privatna okupljanja ograničavaju na 10 ljudi“, rekla je dr.med. Vesna Grgić, iz Zavoda za javno zdravstvo BBŽ.

„Također, temeljem zahtjeva ljudi i situacije koja je vezana uz koronavirus, ne samo u našoj županiji nego i u cijeloj Hrvatskoj napravili smo jednu dopunu koja se veže uz zdravstveni sistem županije. Naime, svi oni koji se žele testirati na koronavirus i do sada su morali ići u Zagreb kako bi to učinili, to više ne moraju raditi na taj način. Mogu doći u bilo koju od naših COVID ambulanti, sa sobom donijeti ispunjen obrazac koji se nalazi na web stranici Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i potvrdu o uplati u iznosu od 698,21 kn. Njihovi uzorci bez ikakve će se naknade odvesti u Zagreb na testiranje, a osoba će rezultat dobiti na svoj e-mail“, istaknuo je župan Damir Bajs.

Radno vrijeme COVID ambulanti je ponedjeljkom, srijedom, petkom i subotom u Bjelovaru od 7 i 30 do 9 i 30, a u istom vremenu u Daruvaru utorkom i četvrtkom. (bbz.hr)

Autor: urednik

Podijeli ovaj članak
468 ad